Karabuğday Diyeti

Karabuğday diyeti benim küçük gizli sırrım olarak kalmamalıydı :)   Hamileliğin son dönemlerinde hiç gitmeyecek sandığınız kilolar aslında ufacık bir çabayla gitmek için sizden komut bekliyorlar.  Öncelikle tam olarak kararlı olmanız şart. Sonrasında ise yöntemler  farklılık gösterebilir . Herkesin metabolizması farklı olduğu gibi, besinlere töleransları da farklıdır. Ben karbonhidrattan kilo almıyorum mesela, salata ile beslendiğim 1 haftanın sonunda ise 2 kilo almış oluyorum. Tuhaf ama gerçek : Bebeğim 3 aylık olduğunda psikolojik anlamda yavaş yavaş  toparlandım. Lohusa sendromu zor zanaat malum:)  Sonra ilk hedef kalan kiloları çabucak vermekti. Birçok diyetisyen arkadaşımla görüşüp konuştuktan sonra, hem sütümü azaltmayacak hem de direncimi düşürmeyecek bir diyet yapmaya karar verdim. Ufak tefek değişikliklerle aşağıda yazdığım diyete 2 ay sadık kaldım. Karabuğday diyetini kendi uyguladığım şekilde paylaşıyorum. Siz karabuğday diyeti dahil tüm diyetleri, lütfen bir uzmana danışmadan uygulamayın. Sabah Haşlanmış 1 kase karabuğday içine küp küp beyaz peynir Ara Öğün Salatalık Öğlen Haşlanmış 1 kase karabuğday içine elma yada şeftali Ara Öğün 4 gün kurusu kayısı 2 ceviz Akşam 1 dilim steak yada 4 köfte yanında yağsız sadece limonlu yeşil salata Uyku öncesi acıkırsanız 1 elma veya 1 dilim ananas 2. gün Sabah   1 kase karabuğday içine haşlanmış yumurta, yada 2 yumurta beyazı tavada maydonoz ve çörekotuyla yağsız bir şekilde   Ara öğün   5 badem - 5 günkurusu kayısı   Öğlen   1 Kase karabuğday içine nar   Ara öğün   2 tane ceviz 1 avuç dut kurusu   Akşam   1 kase karabuğday içine yoğurt  yanına yeşil salata     Uyku öncesi acıkırsanız 1 adet yeşil elma  
  • Ben kendi yarattığım formülle 2 ay içinde tam 8 kilo verdim.
 
  • Formülde ufak tefek oynamalar oldu ama ekmek hiç dahil olmadı.
 
  • 10 Bardak su her gün mutlaka içtim.
 
  • Hergün 1 bardak hibiskus çayı da içtim.
 
  • Haftada 3 gün mutlaka 30 dakika yürüdüm.
  Bebeğimi pusetine koydum ve tempolu bir şekilde yürüdüm. Tabiki beslenme uzmanı değilim. Sadece doğum sonrası nasıl kilo verdiğimi merak eden arkadaşlarım için kendi formülümü paylaşıyorum. Siz diyet yapmadan önce, özellikle emziriyorsanız mutlaka bir uzmana danışın.   Çokça sevgiler :)                      

ONE COMMENT

  • zehra dedi ki:

    Merhabalar. .5aylik bebegim var kilolarimdan cok rahatsizim..yemek yemeden sutum olmuyor.uzun süredir kendime diyet programı ariyorum sutum azalmadan yapabilecegim.deneyecegim cok teşekkür edrim..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir