15 Mar · MommiesBook · One Comment

Hamilelikte Bakım

Konu hamilelik olunca kullandığınız ürünlerin özellikleri ve içerikleri daha önemli oluyor. Hamilelikte bakım, bu yüzden önemli bir konu. Lütfen kendinizi bol bol şımartın ve tüm zamanınızı kendinize ayırmaya gayret edin.

Hamilelikte bakım konusunu özelleştiren diğer bir detay da; minik bebeğiniz geldiğinde uzunca bir süre onunla ilgilenmekten 1.5 dakikalık duşlar, kurutulamayan saçlar, sürülemeyen nemlendirici kremler olacak. O yüzden hamileliğiniz boyunca, çevreye minimum duyarlı olun ve sadece kendi istekleriniz önemli olsun. Tabi başka bir çocuğunuz yoksa :) Varsa da ona bu durumu anlatıp, kendisinden destek isteyin. Böylece onun psikolojisini de duruma hazırlamış olursunuz.

 

 

mommiesBook

Hamilelikte bakım sizin ve bebeğiniz için gerekli. Gebelik süresince kullanılacak ürünlerin içeriklerine dikkat etmek de çok önemli.

Mesela; alkollü ürünler, zararlı kimyasallar içeren paketlerde satılan ürünler  ve içeriğinde paraben olan ürünleri bu dönemde biraz daha ayrıştırabiliyor olmalısınız.   ''Herşey Sağlık İçin'' yazımı lütfen okuyun.

 

 http://www.mommiesbook.com/blog/hersey-saglik-icin/

 

Sadece hamilelikte değil, hayatımın her döneminde aldığım her ürünün içeriğine önem vermişimdir. Yediğimiz, içtiğimiz şeyler dışında kişisel bakımımız için de kullandığım ürünler sağlığımız için hayati tehlike taşıyor. Maalesef şirketler kar etmek uğruna, maliyetleri minimuma düşürüp sağlığımızı hiçe sayıyorlar. O yüzden dikkat etmek gerek. Hayatımızın diğer dönemlerinde de sağlığımız adına 'olmazsa olmaz' kurallarımız olmalı. Hamilelikte bakım konusunu yaz yaz bitmez ama sizin için bir kaç öneride bulunacağım.

 

 

Hamilelikte bakımlı olmak sizin psikolojiniz açısından çok önemli.

 

-  Her gün mutlaka duş alın. 15 dk ve ılık suyla olsun.

 

- Doğal içerikli ürünler kullanın. Duş jeli yerine zeytinyağlı sabunlar tercih edilebilir. Zeytinyağı içeriği vücudunuzun nem dengesi için çok sağlıklı bir doğal mucize.

 

- Duş sırasında doğal lif veya doğal süngerle nemli vücudunuza karnınıza dairesel masajlar yapın. Bu hem kan dolaşımınızı hızlandırır, elastikiyet kaybını önler, çatlak oluşumundan korur.

 

- Saçlarınızın parlaklığını kaybetmemesi için şampuan kullanımını minimumda tutun. Şampuan içeriğindeki maddeler saçınızın nemini alır ve daha fazla kurutur.

 

- Bal ve zeytinyağı hem cildiniz hem saçını için sihirli içeriğe sahip.

 

- Ayaklarınız normale göre biraz daha kuru olabilir. Gece yatmadan önce, vazelini ayak tabanlarınıza bolca sürüp çorap giyip uyuyun. Sabah ayda yürüyor kadar yumuşak ve güzel hissedeceksiniz.

Category: Güzellik

MommiesBook

ONE COMMENT

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

Yenilikleri takip etmek için E-Bülten’ e üye olun


Bumerang - Yazarkafe