9 Nis · MommiesBook · One Comment

Hamilelik Çatlakları

Hamilelik (gebelik), vücudunuzun başka bir forma girdiği, karın bölgesi dışında da tüm vücudunuzun genişlediği bir dönemdir.

Hamilelikte çatlak oluşumunu önlemek için çok önemli olan, cildin elastikiyetini kaybettirmemek ve çatlak oluşumuna engel olmaktır. Piyasada doktorlarında önerdiği çok fazla ürün var. Bunların ortak noktası nem. Ama her birinin içeriği ve fiyatları çok farklı.

Ben hep doğalın peşinde olan biri olarak, yurt dışına gittiğimde de gördüğüm her eczaneye girip bilgi aldım. Eşimi bir cafeye oturtup eczacılarıların kabusu oldum diyebilirim. Bıktırana kadar her detayını sordum da sordum.

Çünkü Türkiye’de çoğu eczane kar marjına göre ürün  öneriyor. Eczaneden alıyorsun 70 TL ye ,internette bakıyorsun aynı ürünü 3 adet aldığında 70 TL’ye satan siteler var. Kime güveneceğimi bilemedim. O yüzden de mütemadiyen araştırdım.

Bebeğim  ve kendim için hangi ürünün daha sağlıklı olduğunu öğrenmek için,bu işi bilen herkesin fikrini aldım.  Birçok ürün denedim . Weleda'nın çatlak önleyen yağı harika bir ürün, Bio-oil de gerçekten başarılı ve Rilastil jel' den çok memnun kaldım. Hamileliğimiz 6. ayından sonra, her gün duştan çıkmadan önce tüm vücuduma bebe yağı sürdüm. Sonrada 1-2 dk daha suyun altında kaldım. Fazla yağ gittiği için rahatsız eden bir his olmuyor. Mutlaka deneyin.

Temel de mantık şu: Cildimizi nemsiz bırakmıyoruz. Hamilelikte cildin nem kaybı mevsim şartlarına göre de farklı olabiliyor. O yüzden siz sakın elinizin altından zeytinyağını eksik etmeyin. Ayrıca da şahane bir E vitamini deposu kendileri.

Category: Güzellik

MommiesBook

ONE COMMENT

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

Yenilikleri takip etmek için E-Bülten’ e üye olun


Bumerang - Yazarkafe