15 Mar · MommiesBook · No Comments

Doktor Seçimi

O kadar hassas bir süreç ki; çevrenizdeki herkesin sizinle konuşurken 2 kere düşünmesi gerek. O kelimeler doğru seçilecek! Bu yüzden de doktorunuz çok önemli.

Eşim, uzun yıllardır sağlık sektöründe olduğu için bu noktada hiç sıkıntım olmadı. Doktor ne kadar başarılı, ne kadar iletişimi iyi olursa olsun sizinle arasındaki elektrik çok önemli.

Ben ilk olarak eşimin yönlendirmesiyle, tanınan iyi bir hekime gittim. Doktor seçimi hamilelik öncesi hep aklımı kurcalayan bir konuydu.

2 köpeğim olduğunu duyunca doktor beyin gözleri büyüdü ve acilen onları çiftliğe vermeniz gerek, evden uzaklaştırın dedi. Hayvanların tüyleri çok büyük riskmiş falanmış filanmış. Tabi bu mantıkta bir hekime, bu hayvanların aşıları olduğu takdirde hiçbir sorun teşkil etmeyeceğini, eğer giderlerse benim psikolojimin ne durumda olacağını hiç anlatma gereği duymadım. Sonrasını anlatmama gerek var mı? Koşarak uzaklaştım kendisinden.

Gittiğim ikinci doktorum da iyi bir hekimdi fakat; asla çay içmeyeceksin, kahve mümkün değil bol bol dinlen (riskli gebelik durumum olmadığı halde) dediği için 2. kontrole gitmek nasip olmadı. 2-3 doktoru da çeşitli sebeplerle harcadıktan sonra mevcut doktoruma ulaştım.

Uzm. Dr Cem Öncüloğlu gayet ılımlı ve çok tatlı bir doktor. Bir o kadar da temkinli ve tedbirli. Gereksiz kilo almamam için beni sürekli uyardı ve şuan ne kadar önemli olduğunu net bir şekilde görebiliyorum. Rahatlıkla sorularımı sorup, detaylıca cevaplarımı alıyorum. İstediğim an ulaşabiliyorum ki en önemlisi bu. Çünkü benim gibi ilk gebeliğinizi yaşıyorsanız, bir çok konuda bilgisiz oluyorsunuz. Size güven veren ve kendinizi iyi hissettiren bir hekim gerçekten önemli . O hekimin çok iyi bir hekim olması daha da önemli tabi.

Doktorunuzun size kendinizi iyi hissettirmesi gerekiyor. Bu sürecin hastalık değil, bir kadının başına gelebilecek en güzel şey olduğunu kanıksamış olması çok önemli.

Hamilelik dışı rutin kontrollerde bile dikkatli olun derim. Bazı doktorlar bazı durumları gereksiz abartabiliyorlar ve ilaç şirketleriyle olan anlaşmalarını alenen gözümüze sokabiliyorlar. Bu tarz magduriyetler yaşamamanız için gözlerinizi açık tutun ve önemli bir şikayetiniz varsa, bir doktora muayene olmakla yetinmeyip iki-üç doktora fikirlerini sorun.

 

Sevgiler.

Category: Hazırlıklar

MommiesBook

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

Yenilikleri takip etmek için E-Bülten’ e üye olun


Bumerang - Yazarkafe