28 May · MommiesBook · No Comments

Çocuklara Özel Egzersiz Hareketleri

Geçenlerde NG Güral Sapanca oteldeydik.

Formsante Dergisinin düzenlediği bir evente katıldık. Çok keyifli iki gün geçirdik. Anne-çocuk pilatesi, nefes terapileri, perküsyon workshop, zumba dersi, barbekü partileri... Bir sürü de tatlı insanla tanıştım.

 

IMG_6074

Otel odasına girdiğimde sponsor markaların herbirinin hediye kutuları vardı. Fakat ben P&G nin kutusunda yer alan bileklik ve el kartlarına bayıldım. El kartları çocuklara özel egzersiz hareketlerinin bulunduğu inanılmaz faydalı içeriklerden oluşuyor.

Hayatını spora ve sporu çocuklara sevdirmeye adamış New York'lu antrenör Teddy Wilson' un hazırladığı bu egzersiz programını, günlerdir size nasıl ulaştırabileceğimi düşünüyorum.

P&G' nin nefis projesi Olimpik Anneler' i duymuşssunuzdur. Reklamlarda amacını çok net yansıtıyordu bence.

Olimpik Anneler, Türkiye’de çocukların sporla büyümesini ve gelişmesini sağlamak amacıyla P&G ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi ile birlikte oluşturulmuş, spora önem veren anneler tarafından başlatılan bir sivil toplum hareketidir. Sporun birçok faydasına rağmen, Türkiye’de çocukların spor yapma oranı oldukça düşük. Sadece 10 çocuktan 1’i düzenli ve bilinçli şekilde spor yapıyor. Olimpik Anneler'in ortak hedefleri ise; Türkiye’de çocuklarını sporla büyüten anne sayısını arttırmak.

Araştırmalar gösteriyor ki, çocuklar düzenli şekilde spor yaptıklarında;

  • Fiziksel Olarak Güçleniyor ve daha sağlıklı oluyorlar.
  • Hayatlarına kattıkları disiplin sayesinde derslerinde
başarıyı yakalıyorlar.
  • Kazandıkları özgüven sayesinde, gelecekleri olumlu yönde etkileniyor.

Bu hareketleri sizlerle paylaşmak; sizlerinde bilgisayar karşısında çocuklarınıza yaptırmanız, onların ilerde omurga, sırt, eklem problemleri yaşamamaları ve duruş bozukluğu kaynaklı oluşan ağrılarla karşılaşmamaları açısından çok önemli. Bir de spor yapan çocuğun aklına kötülük gelmez, kötü alışkanlıklara yönelmez, disiplinli olur, çalışkan olur. Spor bilincini lütfen çocuklarımıza kazandıralım.

--- Bu hareketleri çocuğunuza yaptırırken yönlendirmeleriniz ve motivasyonunuz çok önemli. Kartlarda her hareketin altında çocuğunuza söyleyecekleriniz var. Her hareketin cümlesini sırayla yazdım.

1. Çocuklar, tüm hareketler boyunca dikkat edeceğimiz bir duruş var. Bu duruşun adı "sporcu duruşu". Sizi daha çok zinde tutacak ve koruyacak bu duruşu öğrenmek çok kolay.

Sırtını dik tut

Karnını içeriye çek

Omuzlarını kulaklarından olabildiğince uzaklaştır

Başını dik tut

Category: Sağlık

MommiesBook

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

Yenilikleri takip etmek için E-Bülten’ e üye olun


Bumerang - Yazarkafe