24 Haz · MommiesBook · No Comments

Bebek Arabası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Hamileliğimin 6. ayında; puset nedir, ana kucağı ne ki, bebek arabası ne oluyo şeklinde dolaşan bir alık olabilirim. Geliştim, değiştim, öğrendim :) Kullanışlı olmasından ziyade görselliğinden etkilendiğim 2 modelin arasında kalmışken gidip bambaşka bir puset alan ben 'bence' lerimi paylaşmaktan gurur duyarım :)
IMG_9739
Bebek arabası alırken şunlara kesinlikle dikkat etmelisiniz:
  1. Kesinlikle  hafif olmalı, tek elinizle kapatıp kaldırabiliyor olmanız çok önemli. İlla arabanız olmasına gerek yok. Otobüste, minibüste de pusetin işlevsel olması çok önemli.
  2. Mutlaka kolay sürülmeli. Gidin mağazaya, istediğiniz pusetlerin üstüne 10 kg ağırlıklar koyun ve sürün. Boşken her puset rahat gider. Bebeğiniz için 3 yaşına kadar puset kullanacağınızı varsayarsak, ağırlık halinde dengeli ve kolay sürülebiliyor olması çok önemli.
  3. Denge önemli. Alışveriş sepetlerinden pay biçin. Tek elle iterseniz dengeli gitmez, saga veya sola yönelir. Çift kollu pusetlere hem çanta asabilirsiniz ki bu gerçekten önemli bir ihtiyaç, hem de kolayca sürebilirsiniz.

 

4. Bebek arabanız çift yönlü kullanılabilsin. Rüzgarlı bir havada öne yönelmiş şekilde kullandığınız bebek arabası hiç kullanışlı olmayacaktır.

Özellikle ilk aylarda bebeğinizi görerek gezmek daha mantıklı bir hareket olabilir.

5. Pusetin üzerindeki kumaşın çıkarılıp yıkanabilmesi çok önemli. Kontrol edeceğiniz bir detayda bu olmalı.

6. Her arabanın bagajına mutlaka sığabilmeli. Portatif ve katlandığında yeterince küçülen bir model olmalı.

7. Pusetin sepet bölümü mutlaka olmalı. Sepet bölümünü her zaman kullanacağınıza emin olabilirsiniz. Sağlam ve geniş sepeti olan bir puset seçmeye dikkat edin.

8. Bu 7 maddeyi açıp tek tek check etmeden bebek arabası almayın :)

Category: Öneriler

MommiesBook

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

Yenilikleri takip etmek için E-Bülten’ e üye olun


Bumerang - Yazarkafe