Babasının Kızı

 
Her kızın kalbinde baba çok özeldir.
O yüzden de babasının kızı diye bir söz vardır. Ne de güzeldir.
Baba değerlidir, farklıdır, güçtür, destektir.
Ayrı anne babaların çocukları, diğerlerine göre bazı duyguları hep eksik yaşar. 13 yaşındaydım anne-babam ayrıldığında. Bir çok şeyin farkında, duygusal ama sorumluluk sahibi bir çocuktum. Annemle babamın sıkıntısını azaltmak için hep üstüme aldım. Zaman zaman içim kan ağlasa da; ''üzülmüyorum çok mutluyum'' rolü yaptım. Sanırım iyi oynadım ki onlar beni hep çok güçlü gördüler.
Gül her işini kendi yapar, güçlüdür, beceriklidir algısı çevreme böylece yayılmış oldu. O dönemde, ne hissedersem hissedeyim, tek motivasyonum ve idealim, ilerde çok güzel bir yuva kuracak olduğumdu. Çok iyi gözlemledim olanları. O an ki psikolojiyle yaptıklarının ben ve kardeşimde  ne etkiler yarattığını.
Kader bu ya,  başından 2 evlilik geçmiş ve çocuğu olan bir adama aşık oldum.
Ve Allah bana dedi ki; evet bu da son sınavın Gül'cüğüm.  Kolayı seçip uzaklaşacak mısın yoksa yaşadıkların aklına gelecek mi? Hiç aklımdan çıkmadı ki dedim kendi kendime...
Sevdiğim adamın diyabet olması ile  sınandım sonra. Çevremdeki her kafadan bir ses çıktı.
Hayattaki en güzel haber ''tümörünüz temiz çıktı'' yazıyordu bir yerlerde. Ne kadar doğru. Hastalıklar bizim için ve yarın sağ memede bir kitle hissetmememiz için hiçbir sebep yok.
Geç!
Farkındalık ne önemli bir kelime...
Hayat sürekli sınıyor insanı bir şekilde. Kolumu bir yere çarpınca bile 1 dakika durup düşünürüm.
Ayrılık sonrası annem hayatını çabuk yoluna koydu ama babam 16 sene o yorgunluğu hiç atamadı. 6 ay önceye kadar.
14-15 yaşlarından bu zamana kadar babam aklıma gelince hep durgunlaşırdım. Üniversite bittikten sonra da ilk hedefim çalışıp babamı inanılmaz şartlara kavuşturmaktı. Belki sahip olduğu şeyler artar, imkanı iyileşirse çok mutlu olabilirdi. Sonra evlendim. Zaman geçtikçe farkettim ki; varlık durumunda da yokluk durumunda da yanında sevdiğin sarıldığın biri varsa en değerli şey o.
Tarabya Big Chef's' de yan masada tatlı bir hanımla tanıştım. Gözleri sadece bakıyor ama parlamıyordu. 1 saate yakın sohbet sonrası hayatını anlattı biraz. Beklenkileri hep minimumda, mutluluk odaklı biriydi. Çok hırpalanmış, yaralanmış, üzülmüştü. Bi dakka bi dakka bu hanıma çok benzer biri vardı ama kimdi...
16 senedir hayatına hiç kimseyi sokmamış, mutsuzluğu bir daha göze alamamış, 16 senedir yapayalnız kendi halinde  yaşayan babam... Bana hiçbir şeyin benden daha önemli olmadığını öğütlemiş babam... Tamam ama benim hayatımda herşey yolunda.  Mutluyum, huzurum yerinde, sağlıklıyım. Eee kendimi düşünmeye devam mı? Onun adı artık bencillik olurdu.
İzin isteyip babamı aradım. Biriyle tanıştırsam seni dedim.16 senedir bir kere dahi böyle bir taleple gelmediğim için bir 5 saniye sessiz kaldı. Hayır kızım dedi. Sadece bir kere hayır demeyip bana bırakmasını istedim. Yanılmadığıma nedense emindim.
Sonra iş, tatlı hanım kızımızı ikna etmekteydi:) Onun ikna süresi de babamla aynı sürdü. İkisi de 7-8 dakika sonra kıvama gelmişti :)
Tarabya'dan Bostancı'ya 40 dakikada gittik. Babamı gördüğümüzde  Zeynep zaten ona koşuyordu. Hep söylerim, dede olmak için doğmuş bir adam babam:)
Ve film sahnesine geri dönelim:) İkisi de gözlerindeki heyecanı saklamaya çalışan yumuşacık bakışlarıyla tokalaştılar. Deniz kenarında bir yere oturduk. 2 çay, bir dilim havuçlu kek aldım . 10 dakika onlarda sohbet ettim. 1 dilim keki paylaşmaları umuduyla kalktım.
6 ay geçti.
Dün yani;  16-06-2016 da evlendiler.
Şahitlerinden biri de bendim. Nikah sonrası babam kulağıma eğilip dedi ki; '' Canım kızım, bana ikinci bir hayat verdin''. Ve sonra eşi onun kulağına eğilip, '' sana çok iyi bakacağım, bundan sonra benim herşeyimsin'' dedi...
n1 n3
   

19 COMMENTS

 • Elif Özcan dedi ki:

  Ağlamaklı gülme moduna girdim.. Elbette ki hikayemi buraya sigdiramayacagim ama duygularım ve yaşadıklarım özellikle çocukluğum bi an yüreğime bi kez daha dokundu.
  Çok güzel birşey daha yapmışsın, Allah bundan sonra ki hayatlarında ikisine de güzel kapılar açsın.Huzurla ve sağlıkla yaşasınlar 🙏

 • REYHAN dedi ki:

  Ben sizi kızımın inst.hesabından ķızımın takibi nedeniyle hayranlikla izliyorum. Hurriyet gazetesinde eşinizin bir roportajını okumuştum dolayisyle sizin mücadeleci ve duygusal kışiliğiz beni oldukça etkiledi. Benim de kızım ayrı anne baba çocuğu olarak zor bir sınavı sizin gibi iyi geçenlerden. Yazinizi gozyaşları ile değil hıçkırıklarla okudum. Yeni evli çiftimize mutluluklar diliyorum. Kızıma her zaman yaptığım duayı sizin içiñ de diliyorum. Evladınız da sizin yüzünüzü gülduŕsün. Çok mutlu olun.

  • MommiesBook dedi ki:

   Çok çok teşekkür ediyorum, öyle mutlu etti ki beni, benim için dua ediyor olmanız anlatamam… Yaşanan olumsuzluklara teslim olmadıkça, hayatın güzellikleri gelip buluyor. Öpüyorum sizi… Dua ve sevgi ile ..

 • su dedi ki:

  Bende aynı 12 yasımdayken ayrildi annem ve babam.. seninle hemen hemen aynı seyleri yasamisiz bende basından 2 evlilik geçmis bi adama asik oldum ve evlendim :) Baska birinde kendi yasadığım seyleri görmek duygulandırdı beni..

 • Sennur dedi ki:

  Umarım çok mutlu olsunlar 16 sene dile kolay da acısını kolay çıkarsınlar inşallah..
  …dip dip not çöpçatanlık ciddi bir sanattır…👏👏

  • MommiesBook dedi ki:

   Benim 3. çiftim :)Arada elime yüzüme bulaştırdığım olsa da en sevdiğim şey çevremde bir sürü musmutlu insan görmek. İnşallah babamlarda Çok mutlu olsunlar :)

 • Deniz dedi ki:

  Çok güzel anlatmissin kuzum harikasiniz sen ❤ Allah bir omur boyu mutlu etsin. Temiz kalbin yine ne guzelliklere oncu olmuş 😇😇

 • Hamide dedi ki:

  Ya sen nasıl bir kızsın gül’üm?helal olsun sana😘 Nadir insanlar etrafındaki yada tüm canlılara iyilik için dünyaya gelmiştir bunlardan biride sensin tebrik ediyorum seni ve seni yetiştiren babanı mutluluklar onlara😍

 • Beyza dedi ki:

  Yaşadıklarınız beni o kadar derinden etkiledi ki çok duygulandım inşallah çok mutlu olurlar, sizde inşallah eşinizle biricik kızınızla çok mutlu olurusunuz dualarımız sizin gibi iyi yürekli temiz kalpli insanlar için.. Bir annesi babası 13 yaşında ayrılmış kız olarak bende çok sıkıntılar çektim sizin gibi her zaman güçlü gözükmeye çalıştım ama buna ben hariç herkes inandı yine de çok şükür halimize kendime ve böyle sıkıntıları çeken tüm insanlara en hayırlısını diliyorum sevgiyle kalın.. 🙏☺️

 • İlayda derin dedi ki:

  Birkaç gündür önüme çıkıyor facebook ta hep okuyim diyorum birsey çıkıyor meğer yanlizken okumaliymisim:) hamilelik duygusalligiyla da birlesince baya bi ağlaya ağlaya okumuş oldum :) çok güzel bişey yapmışsın Allah ömür boyu mutlu etsin insallah

 • GÜLNİHAL dedi ki:

  BABAYI HIC GOREMEYEN BIRI OLARAK YAZINIZI COK GARIP DUYGULAR ICINDE OKUDUM MUHTESEMSINIZ KOCAAAA YUREKLISINIZ EN GUZEL KELIMELERI HAKEDENSINIZ SIZIN ICIN TEK DILEGIM HAYATINIZDA KI ENNNN KIYMETLILERINIZI HIC KAYBETMEMENIZ(sızın gıbı bır aılenın buyumesı gerekıyor :) )sevgıler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir