15 Mar · MommiesBook · No Comments

Azı Dişleri

Merhaba! Ben hakkaten çok sevdim yazmayı.

Yazmak, paylaşmak geç keşfettiğim ama iyiki dediğim bir durum.

İyiki varsınız.

Ama yetişemiyorum hiçbirşeye bu aralar. Annelik zor zanaatmış. Elim kolum herşeyde ama hiçbirşeye yetemiyorum sanki. Neyse toparlayacağım inşallah.

Zeynep Derin ilk dişini 5 aylıkken çıkardı. Patır patır hızlıca geliyor hepsi. Bir gün hiç birşey yemek istemiyor, bir gün hiç uyumak istemiyor, bir gün hep ağlıyor, bir gün şekerlikte zirveye oynuyor.

''Ya bu çocuk niye bir şey yemiyor'' demek yerine ağzını detaylıca inceliyorum. Bakıyorum kabaran bir diş var mı diye. Genelde de oluyor, dişler kendi aralarında büyük yarıştalar maşallah. He bir de geçen hafta 1 yaş aşılarımızı olduk. Kızamık, kızamıkçık, kabakulak. 1 senedir yaptırdığımız hiç bir aşı yan etki yaratmamıştı. Bu aşı sonrası uyardı doktorumuz. 1 hafta sonra kızamık taklidi döküntüler olabilir diye. Bu dün sabah bir uyandık ateş 38.5!! Alarma geçtim tabi haliyle. Doktorunu aradım. Aşıların yan etkisi olabilir dedi. Bir kaç tavsiyede bulundu.  Hemen 1 ölçek parasetemol verdim, ardından ılık bir duş aldırdım. 15 dakika kaldık duşta. Ortam ısısını düşürdüm (22 derece) Üstüne ince bir tulum giydirdim.  Ateşini tekrar ölçtüğümde 37.4 dü. Sonrasında da tedbiri elden bırakmadım hiç.  Onun dışında; reddetsede bol su içirdim. Onu çok yormamaya çalıştım. Fakat 2 saat sonra yine ateşi 38.3 dü. Uyku hali vardı. Eli sürekli ağzındaydı, belli ki gelen dişler vardı.  Biz hemen yine tekrar bir ılık duş aldık. Zorla da olsa biraz yoğurt yedirdim. Bağışıklığı düşmesin diye sürekli emzirdim. Neyseki 2 gün 2 gece süren bu serüvenimiz bugün sonlandı.  Ve bugün bir de baktık ne görelim, azı dişlerin ikisi de aynı anda geliyor.

Her gün ayrı bir heyecan, ne güzel şey annelik!

Category: Sağlık

MommiesBook

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

Yenilikleri takip etmek için E-Bülten’ e üye olun


Bumerang - Yazarkafe