30 Ara · MommiesBook · No Comments

Alışveriş Önerileri

Şimdi bir yerlerde ''alışveriş önerileri'' görsem dikkat kesilirim. Çünkü akıl akıldan, tecrübe tecrübeden üstün malum :)

 

Valla kimse kusura bakmasın. Benim haybeye verecek param yok. Zor kazanılıyor malum...

 

Nasıl yalan...

 

Mağazaların indirim döneminde, belki giyerim diye burun kıvırarak aldığım bluzler, amaaan boyunu 5 cm kısaltsam süper olur diye 5 senedir dolapta hiç giyilmeden yazlık kışlık dolaşan elbiseler neler neler...

Daha doğmadan Zeynep' e yaptığım yatırımla 3 çocuk doğurur evlendirirdim. Hamileyken yaptığım alışverişleri görseniz bana gerçekten çok gülersiniz. 2 yaşına kadar giyeceği her şey nerdeyse hazırdı ve ben 7 aylık hamileydim.

 

Şimdi ise akıllı ve tutumlu bir Gül ile karşı karşıyasınız.

 

Siz siz olun alışveriş önerileri konusunu ciddiye alın ve çevrenizdeki insanlardan bu konuyla ilgili yardım isteyin.

 

Kendim için uyguladığım alışveriş önerilerini sizinle paylaşmak istiyorum.

 

  • Alışveriş için tercih ettiğiniz markalar belli olsun. Benim bebeğim için seçtiğim markalarım; GAP, Zara, Mothercare
  • Mutlaka alışveriş listeniz olsun. Kimin neye ihtiyacı olduğu o listede yazsın. Dolayısıyla lüzumsuz alışverişi minimuma indirin.
  • Alışveriş yaptığınız markanın indirim dönemlerini takip edin. Aile bütçesinde çok katkısı oluyor.

Alışveriş önerileri söz konusuysa aşağıdaki detaylar gerçekten önemli

  • Eğer çocuğunuz için alışveriş yapacaksanız, indirimli ürünlere bakarken önümüzdeki seneyi de düşünerek bakın. Mesela Ağustos 2015' alışveriş yaptığımda Zeynep 1.5 yaşındaydı ve en o alışverişi 2016 yazı için yaptım. Kısaca Zeynep'in  2.5 yaş için yazlık alışverişini yaptım... Tabi özel gün kıyafetlerinde dönemsel almak gerekebilir ama günlük seçimlerini bu şekilde daha küçük bütçelerle halledersiniz.

 

  • Bazı markaların fix yaptığı indirim günleri oluyor. Mesela Mothercare her ayın 15' inde indirim yapıyor. Belli ürünlerde %70' e varan indirimler oluyor. Zara indirimleri ise Ocak ayı sonu ve Ağustos ayı sonunda oluyor.
  • İnternetten alışverişin hayat kurtardığı bir gerçek. Bence siz de yararlanın.
  • İnternetten alışveriş yaparken öncelikle ürün kalitesini bildiğiniz markaları seçin ki kötü bir sürprizle karşılaşmayın.
  • İnternet alışverişi yaparken kullandığınız aracı bir uygulama ya da internet sitesi ise ve ilk kez alışveriş yapacaksanız mutlaka biraz araştırın. Bilinçli alışveriş yapmak çok önemli. İade koşulları, teslim süresini, kargo detaylarını mutlaka iyi okuyun özellikle küçük yazılarla belirtilen önemli detayları kaçırmayın.
  • İnternet alışverişinde önem vermeniz gerek bir detay da, eğer tekstil ürünü alacaksanız, kumaşın içindeki karışımlar. Pamuklu mu, polyester oranı nedir mutlaka bakın.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Category: Öneriler

MommiesBook

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

Yenilikleri takip etmek için E-Bülten’ e üye olun


Bumerang - Yazarkafe