Süt Gerçekleri

Çok uzun zamandır kafamda olan bir konuyu, konunun uzmanından dinlemek üzere bir davet aldım.  Süt Gerçekleri başlığı gayet ilgi çekici bir başlıktı. Bilirsiniz merak ettiğim her konudaki hiç bir daveti kaçırmam :) Zaten bu platform da bol meraktan oluştu. Efendim konumuz süt. Hakkında bir çok söylenti olan, pastörizesi, günlük hali, sütçüden alınanı kafamızı karıştıracak türlü ...

Devamı

Karabuğday Diyeti

Karabuğday diyeti benim küçük gizli sırrım olarak kalmamalıydı :)   Hamileliğin son dönemlerinde hiç gitmeyecek sandığınız kilolar aslında ufacık bir çabayla gitmek için sizden komut bekliyorlar.  Öncelikle tam olarak kararlı olmanız şart. Sonrasında ise yöntemler  farklılık gösterebilir . Herkesin metabolizması farklı olduğu gibi, besinlere töleransları da farklıdır. Ben karbonhidrattan kilo almıyorum mesela, salata ile beslendiğim ...

Devamı

Erişteli Yeşil Mercimek Yemeği

Bebeklerinize severek yedirebileceğiniz nefis bir tarif hem de yapımı çok kolay

Devamı

Doğum Sonrası Beslenmenin Temel Kuralları

Obeziteyle karşı karşıya kalmamak için yapılacaklar aslında çok kolay. İlk yapılacak şey ''bilinçlenmek''. Aşağıdaki bilgiler hepimiz için çok ama çok önemli bilgiler.

Devamı

Hamilelikte Beslenme

Sizlere, aklınızda rahatlıkla kalacak bie kaç detay paylaşmak istiyorum. Hamilelikte bazı gıdaların tüketimi hayati denebilecek derecede önemli. Bunlara mümkün olduğunca dikkat etmek, bebeğinize ve kendinize yapabileceğiniz en güzel şeydir.

Devamı

Emziren Anneler Nasıl Beslenmeli?

Bebeğim 16. aylık ve hala günde 4-5 kez emziriyorum. Emzirme konusu benim hamileliğimde en çok önemsediğim ve araştırdığım konuların başındaydı.

Devamı

Doğum Sonrası Beslenme

Bebeğinizi sağlıkla kucağınıza aldınız. Herşey yolunda gidiyor. Eski hayatınıza döndünüz. Bir farkla; etrafınızdaki herkes size tatlılar, şerbetlerle geliyor. Ye, iç sütün artsın diyen bir sürü teyze ,hatta belki eşiniz.

Devamı

Cilt Bakımı

Cilt tipinize ve yaşınıza göre, doğum sonrası profesyonel ürünlere geçmek gerekebilir. Kullanacağınız ürünün içeriğini mutlaka çok iyi analiz edin.

Devamı

Hamilelik Çatlakları

Hamilelik (gebelik), vücudunuzun başka bir forma girdiği, karın bölgesi dışında da tüm vücudunuzun genişlediği bir dönemdir. Çatlakları önlemek için bir kaç önemli detayı atlamamak yeterlidir.

Devamı

Folik Asit

Hamilelikte Folik asit kullanımı, hayati öneme sahip.

Devamı

Sendrom derken?

Genel olarak fazlasıyla pozitif ve enerjik bir insanım. Hamileliğim süresince de o kadar emindim ki lohusa sendromuyla işim olmayacağına...

Devamı

Doğum Sonrası Kiloları

Doğuma gittiğim gün tam 71.9 gr idim. Doğum yaptım, bebeğimi de aldım hastaneden çıktım, eve geldim bi ooh bee diyecektim ki acaba kaç kiloyum diye bir tartıyı yokladım.

Devamı

Anne Sütü

Sanırım her annenin en büyük arzusudur bebeğini emzirmek. Ben de bebeğime hamileyken ilk duam sağlıkla kucağıma almak, ikinci duam ise sütümün bol ve kaliteli olmasıydı. Herkes o kadar çok şey söylüyordu ki…

Devamı

Hamilelikte Bakım

Konu hamilelik olunca kullandığınız ürünlerin özelliklerinden ziyade, içerikleri daha önemli oluyor.

Devamı